Samet Akaydin: Görüntü ortada ona tükürmedim

Sezonun en kritik maçlarından birine çıkmaya hazırlanan Fenerbahçe önceki akşam Samet Akaydin’in PFDK’ya sevk edilmesiyle şoke oldu.

Samet tedbirli olarak kurula sevk edildi. Gerekçe ‘tükürme’ eylemiydi. Trabzonspor’un “Bu bir rezilliktir, iğrençliktir” mesajıyla gündeme getirdiği iddia şu: Samet Akaydin, gol sevinci için secdeye yattığı sırada Trabzonsporlu Trezeguet’ye tükürdü…

Evet; PFDK ceza vermedi ancak bir futbolcu için böyle bir olayla adının anılması bile korkunç.

Fotoğraf: AA

“DOĞMA BÜYÜME TRABZONLUYUM”

Peki olayın kahramanı ne düşünüyor? Samet, iddiaları, sosyal medyaya düşer düşmez yalanlamıştı, rakibine tükürmediğini söylemişti. Tecrübeli futbolcu, PFDK’ya sevk edilmesinin ardından ise SÖZCÜ’ye şunları söyledi:

“Kesinlikle kimseye tükürmedim. Görüntüde de net bir şekilde tükürmediğim açıkça ortada. Doğma büyüme Trabzonluyum. Maçta hiçbir gerginlik yaşanmadı. Maç sonrası da Trabzonlu oyuncularla dostça sahadan ayrıldık. Pozisyon 86. dakikada, maç 3-1’e gelmiş. Neden tüküreyim?”

4-6 MAÇTI, CEZA ÇIKMADI

Futbol Disiplin Talimatı 41. maddeden PFDK’ya sevk edilen Samet Akaydin’e ceza çıkmadı. PFDK, ‘isnat olunan ihlal unsurlarının oluşmadığına’ karar verdi. Söz konusu 41. madde, 4-6 maç cezayı öngörüyordu.

TARİHİ BİR SKANDAL

Fenerbahçe futbolcusuna sahip çıktı. Yapılan açıklamada sevk için ‘tarihi bir skandal’ tanımlaması yapıldı, Samet’in, rakibine tükürmediğinin görüntülerle sabit olmasına rağmen sosyal medyadaki algı nedeniyle PFDK’ya sevk edildiğini savunuldu. Tükürme eyleminin hiçbir raporda yazmadığı hatırlatıldı ve “Trabzonspor altyapısında yetişmiş bir futbolcunun iftira ile kamuoyu önüne atılması, TFF’nin Fenerbahçe’ye bakış açısının göstergesidir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir