13 Yaşındaki Kız Çocuğunu Yolculuk Sırasında Farklı Yollarla Taciz Eden Taksici İnfial Yarattı

Babası, 13 yaşındaki kızının başına gelen korkunç olayı sosyal medyada anlattı. İstanbul Çekmeköy’den taksiye binen küçük kız iddiaya göre yolculuk boyunca taksicinin sistematik tacizine maruz kaldı. Çocuğun savunmasızlığını kullanmak isteyen kötü niyetli şahıs gözaltı kararının ardından bugün serbest bırakıldı.

Kaynak: https://eksisozluk1923.com/13-yasinda…

Sosyal medyada bir baba kızını taciz etmeye çalışan kötü niyetli taksicinin yaptıklarını anlatarak diğer anne ve babaları uyardı.

Baba, LGS sınavına hazırlanan 13 yaşındaki kızının okul dönüşü bindiği takside, yolculuk boyunca taciz edildiğini iddia etti.

Olay 30 Eylül Cumartesi günü İstanbul Çekmeköy’de Beşyıldız taksi durağından gelen bir taksicinin uygunsuz tavırları ile gerçekleşti. Mağdur durumdaki baba olayı sosyal medyada anlattı.

‘Cumartesi günü kızım lgs’ye hazırlık ek dersleri için Çekmeköy’deki okuluna gidiyor, dönüşte onu almak için saatlerimizi denk getiremiyoruz ve okul güvenliğinden okulun yıllardır kullandığı, bildiği taksi durağından taksi çağırmasını rica ediyoruz, geliyor. Bilgimiz dahilinde biniyor.’

24 yaşında olduğunu söyleyen taksici, iddialara göre 13 yaşındaki kız çocuğuna “gözlerin çok güzel” , “çok olgun görünüyorsun” diye başlayarak, içecek ikramları ile sarkıntılık etti.

‘Şahıs 30 yaşında. evli ve 2 çocuk babası, araştırdığıma göre işsiz güçsüz bir tip. İsmini H.G. olarak kısaltabilirim.’

Taksici yol boyunca çocuğa kendi hayatı ile ilgili ilginç detaylar anlattı.

‘Kızıma yol boyunca kendisinin 24 yaşında olduğunu, çok özgür olduğunu, taksinin kendisinin olduğunu, dün gece 3’e kadar içtiğini, bohem bir hayat yaşadığını, eski sevgilisinin onu en yakın arkadaşıyla aldattığını, çok yalnız olduğunu ve aldatıldığı için antidepresan kullandığı gibi detayları anlatıyor.’

Taksici çocuğa, kapağının hiç açılmadığını vurgulayarak, su ve bisküvi gibi ikramlarda bulundu. Çocuk, bu ikramları reddetse de taksicinin sözlü tacizine maruz kalmaya devam ettiğini söyledi.

‘Kızıma yaşını soruyor, 13 olduğunu söyleyince “gözlerin çok güzel” , “çok olgun görünüyorsun” diye sarkıntılık etmeye başlıyor. Erkek arkadaşı olup olmadığını soruyor. Tütün ürünü içip içmediğini soruyor, kendisinin hiç arkadaşı olmadığını ve dertleşecek birilerini aradığını söylüyor. Erkeklere güvenmemesi gerektiği gibi şeyler zırvalıyor. Yolda özellikle ‘kapalı’ olduğunu belirterek su uzatıyor, açık bisküvi uzatıyor. Kızım kibarca geri çeviriyor. Şahsın kendisi de yemiyor.’

Yaşadıkları karşısında şok olan çocuk, korkuya kapılıyor. Eve döndüğünde olanları ailesi ile paylaşıyor.

‘Kızım çok korkuyor ve ‘abi’ ile başlayan kısa cevaplarla soğuk kanlılıkla eve kadar sabrediyor. Eve girerken arkasından hala baktığını görüyor şahsın. ‘

Ardından emniyete giden ve koruma kararı talep eden aile, şahsın teşhis edilmesini sağladı. Ancak iki gün gözaltında kalan taksici bugün salıverildi.

‘Şahsı hemen 2 saat içinde durakta yakaladılar. Başkasının taksisinde günlük şöförlük yapıyormuş. Hafta sonu gözaltında kaldı. Bugün (2 ekim 2023 pazartesi) 48 saatlik gözaltı süresi doldu. Şahıs salıverildi.’

“Her saniye dışarıda kaldığı için başka bir kız çocuğu risk altında. Ben bir baba olarak susmadım, ceza alması için elimden geleni yapıyorum ama malum, adalet bu ülkede mumla aranıyor. Adalet, ses çıkarınca işliyor.”

Olay sosyal medyada ise böyle yankı buldu.

??

??

??

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir