AK Partili Kozan Belediye Başkanı İYİ Parti’ye geçti

Adana’nın Kozan ilçesinde mevcut Belediye Başkanı olan Kazım Özgan, AK Parti’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçti. Özgan, İYİ Parti’ye geçmesinin ardından partinin Kozan Belediye Başkan Adayı gösterildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü Adana programında Özgan’a parti rozetini taktı. İYİ Parti’nin Çukurova Belediye Başkan adayı Birol Büyüköztürk, Karaisalı Belediye Başkan adayı Kemal Metin, Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı Recep Balı ve Yüreğir Belediye Başkan Adayı ise Bülent Alper oldu.

2019’DA 2. OLDU, SAADET’TEN AK PARTİ’YE GEÇTİ

2019 Yerel Seçimleri’nde Saadet Partisi, MHP’den Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı’nın, belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Bu başvuru reddedilince, Saadet Partisi, İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. İtirazlar sonucu yapılan değerlendirmede, Kozan Belediye Başkanlığı’nın ikinci en çok oyu alan Saadet Partisi Adayı Kazım Özgan’a verilmesi kararlaştırıldı.

Özgan, Nisan 2023’te sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile siyasi hayatını AK Parti’de sürdürmeye karar verdiğini duyurmuştu ve “Milli değerlerimize gönülden bağlı bir siyasetçi olarak bundan sonra siyasi hayatımı AK Parti’de sürdürmeye karar verdim. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için var gücümle çalışacağım” demişti.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH’A DAVA AÇMIŞTI

Özgan, başrolünde Farah Zeynep Abdullah’ın yer aldığı Bergen filminin yasaklandığı iddiasıyla da gündeme gelmişti. Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Adana’nın Kozan ilçesinde filmin vizyona girdiği, ancak sonradan kaldırıldığı iddia edilmiş, Özgan ise iddiaları reddetmişti. Özgan, ilçede Bergen filminin yayınlanmasının yasaklanmasıyla ilgili yaptığı açıklamaya IQ testi ile cevap veren filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah’a ‘hakaret’ suçundan 100 bin liralık tazminat davası açmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir