Alper Gezeravcı’nın değişimi gözlerden kaçmadı… Şimdi görev Sıddıka Annede: “Güveç ve kellepaça hazır”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’ne katıldı. Bakan Kacır, ödül töreni öncesi 21 gün önce uzaya giden Alper Gezeravcı’nın dünyaya dönüşüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kacır, canlı yayında Gezeravcı ile bir de görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Ayağının tozuyla canlı yayına katılan Gezeravcı’nın uzayda geçirdiği süre içerisinde zayıfladığı görüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Alper Gezeravcı’nın büyük cesaretle görevi tamamladığını söyledi. Kacır “Türkiye tarih sayfasında yeni bir dönem açtı” dedi. Kacır, Gezeravcı ile bir telefon görüşmesi de gerçekleştirdi. Gezeravcı bu görüşmede “Devletimizin bu noktadaki kararlılığı ile cumhurbaşkanımızın vizyonu ile ISS’e ulaşan 22 devletin arasında oraya ulaştıran devlet olduk.” ifadelerini kullandı.

SIDDIKA ANNE GÖREVE: GÜVEÇ HAZIR

Alper Gezeravcı’nın tarihe geçen uzay görevinin ardından zayıflaması üzerine gözler annesi Sıddıka Gezeravcı’ya döndü.

Anne Sıddıka Gezeravcı, oğlunu görmeyi gurur ve sevinçle beklediğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“İnşallah sağ salim güzel huzurlu bir şekilde yanımıza gelir. Kavuşmasını bekliyorum. Güzelce bir sarılmak istiyorum. En sevdiği yemek güveç ve kellepaça hazırladım, geldiği zaman ortaya çıkaracağım.”

Öte yandan Alper Gezeravcı ve uzay ekibi bir hafta sürecek sağlık kontrollerinden geçtikten sonra normal hayatlarına dönebilecek.

UZAYA ÇIKMADAN ÖNCE:

UZAY GÖREVİNDEN SONRA:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir