Antakyalılar yeniden AKUT VAKFI kuaför ve berberleri ile buluştu

AKUT VAKFI’nın “Hatay’da Hayata Devam” projesi kapsamında Antakya’da açtığı kuaför ve berberleri, İBB Kiptaş Geçici Yaşam Kenti yerleşkesine taşındı. Yeni yerinde de kadın, erkek ve çocuklara ücretsiz kişisel bakım hizmeti veren AKUT VAKFI kuaför ve berberleri için ilk randevular oluşturulmaya başlandı. Proje ile depremden etkilenen Hataylılara kişisel bakım ve hijyen hizmeti sunmak ve yerel istihdamı desteklemek hedefleniyor.

6 Şubat büyük deprem felaketinin ardından afet bölgelerine yönelik pek çok çalışma yürüten AKUT VAKFI, afet bölgesinde yaşamı normalleştirebilmek ve yaşanılan zor günleri bir nebze olsun unutturabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AKUT VAKFI, “Hatay’da Hayata Devam” projesi kapsamında Antakya’da açtığı kuaför ve berberleri ile Hataylılara ücretsiz kişisel hijyen ve bakım hizmeti sunuyor. 

AKUT VAKFI “Hatay’da Hayata Devam” projesi ile bu zorlu süreçte bölge halkının yanında olarak Hataylılara kişisel bakım ve hijyen hizmeti sunmayı, yerel istihdamı desteklemeyi, diğer kurum ve kuruluşlara da rol model olmayı hedefliyor. Hataylı kuaförlerin istihdam edildiği projeden bugüne kadar yüzlerce Hataylı yararlandı. Yeni yerleşkesine taşınma çalışmaları sona eren ve yeni yerinde yine randevu sistemi ile misafirlerini ağırlamaya başlayan AKUT Vakfı kuaför ve berberleri her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ana Destekçileri Turkish Philanthropy Funds (TPF) ve Amerikan Türk Derneği (ATA-DC) olan projeye P&G Türkiye ise malzeme desteği ile katkı sağlıyor.

Antakya’daki İBB Kiptaş Geçici Yaşam Kenti’ndeki yeni adresinde konumlanan AKUT VAKFI kuaför ve berberlerinden randevu almak için 0 538 708 25 88 ve 0 534 385 19 81 no’lu telefonlara WhatsApp mesajı göndermek yeterli. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir