Fenerbahçeli oyuncuya eleştiri: Bir daha forma şansı bulabileceğini düşünmüyorum

Trendyol Süper Lig’in 11’inci haftasında Fenerbahçe’nin Trabzonspor’a mağlup olduğu karşılaşmanın ardından İlker Yağcıoğlu konuştu. Bazı mağlubiyetlerin takımlara iyi geldiğini belirten İlker Yağcıoğlu, “Fenerbahçe 19 maç kazanmış bir takım ama kaybedecekti tabii ki bir gün. Hepsini kazanarak gitme ihtimali zaten yoktu. Bu mağlubiyetler bazen iyi gelir. Silkelenirsiniz, ayaklarınız yere sağlam basar. Karalar bağlamaya gerek yok. Eleştirinin zamanı değil” dedi.

Fenerbahçe’nin Adana Demirspor maçına odaklanması gerektiğini belirten İlker Yağcıoğlu, “Bu mağlubiyet elbet gelecekti. Bence çok da zamanında geldi. Bu maça fazla takılmayıp önümüzdeki hafta oynanacak Adana Demirspor maçına odaklandığı takdirde Fenerbahçe bu mağlubiyet unutulur. Sonuçta hedef lig şampiyonluğu. En önemli rakip Galatasaray da puan kaybedecektir” diye konuştu.

Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu haricinde iyi oynayan bir futbolcu göremediğini vurgulayan İlker Yağcıoğlu, “Ben oyun olarak tatmin olamadım. 43 kez rakip ceza alanına girmiş Fenerbahçe ama ben kaçırdığı gol hatırlamıyorum. İyi oynayan oyuncu da sayamıyorum, belki biraz Ferdi. Trabzonspor’un hak ettiği bir galibiyet oldu” ifadelerini kullandı.

‘SAMET’İN FORMA ŞANSI BULABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM’

Paul Onuachu’nun performansına vurgu yapan İlker Yağcıoğlu, “Bir Onuachu, bütün Fenerbahçe’yi dağıttı. Samet ve Oosterwolde bir türlü mücadele edemedi onunla. Stoperler iyileştikten sonra Samet’in forma şansı bulabileceğini düşünmüyorum” dedi.

Fred’in yokluğunun sahaya yansıdığını belirten İlker Yağcıoğlu, “Fred yokken Fenerbahçe öksüz çocuklar gibi kaldı. İsmail bütün maç Fred’i aradı. Ne yapsın tek başına? Fred ile çok iyi uyum yakalamışlardı. Zajc’tan hiç destek alamadı. Berat ve Mendy, İsmail ve Zajc’a büyük üstünlük kurdu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir