Whatsapp’taki Tehdit: ‘Bulduğumuz yerde kocana sıkarız’

Dinçer GÖKÇE

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir dizi başvuruya göre, kuyum sektörünün önemli isimlerinin adının karıştığı olaylar silsilesi, geçen aralık ayında yapılan bir şirket hisse devri sonrası yaşanmaya başladı. Buna göre, 20 Aralık günü Kemal E., Doğuş Ramatçılık Kuyumculuk’taki yüzde 49 hissesini Erkan Ü.’ye sattı. Şirketin yüzde 51 hissesi ise Dr. Melike B. ile Erkan Ü.’nün eşi Özlem Ü.’ye aitti. Devir sonrası yüzde 75 hisse Ü. çiftine, kalan hisseyse Dr. B.’nin oldu.

ALTIN BORÇLARINI ÖDEMEDİ
Hisse devrinden bir gün sonra bir dizi ilginç olay yaşanmaya başladı. Yenibosna’daki Kuyumcukent’te faaliyet gösteren ve sektörün güçlü oyuncuları konumunda olan birkaç firmanın sahipleri Erkan Ü.’yü aradı. Bu kişiler Erkan Ü.’ye özetle “Kemal E. bizden borç altın aldı. Bu borçlarını ödemedi. Hissesini sen devralmışsın. Dolayısı ile bu borcu da sen ödeyeceksin” dedi.

‘BU İŞİN SONUNDA ÖLÜM VAR’
Erkan Ü., en az iki kez bu kişilerin olduğu yere çağrıldı. İddiaya göre, özellikle 25 Aralık’taki ikinci görüşmede Erkan Ü. açık açık ölümle tehdit edildi. Savcılık dilekçesinde anılan görüşmede İ. Kuyumculuk’un sahibi Erkan K., Erkan Ü.’ye “Bu altını senden alırım. Ödemezsen seni kaldıracağım. Sonunu sen düşün. Bu işin sonunda ölüm var. Seni buradan çıkarttırtmam” dedi. Alacak iddiasında bulunan bir diğer isim olan M. Kuyumculuk’un sahibi Kadir B. ise, telefonla aradığı Erkan Ü.’ye, “Sana 1.200 gram ceza kestim. Ben sizden bunu alırım” diyerek tehdit etti.

DEVREYE BARIŞ BOYUN ÇETESİ GİRDİ
Bu tehditler üzerine Erkan Ü., geçen 29 Aralık’ta suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusundan 2 hafta kadar sonra, devreye bu kez bir dizi cinayet ile adından söz ettiren en son 6 mensubu Yunanistan’da öldürülen Barış Boyun çetesi girdi. Kendisini Barış Boyun’un kardeşi ‘Özgür’ olarak tanıtan bir kişi, yurtdışı bir numaradan Erkan Ü.’yü aradı. Bu kişinin, aramaya yanıt vermemesi üzerine bu kez eşi Özlem Ü.’yü aradı. Özlem Ü.’ye mesaj gönderen kişi 11 Ocak günü saat 23.56’da da telefondan aradı. Bu kişinin ölüm tehditlerine ilişkin kayıtlar da savcılığa sunuldu. Tehdit ifadelerinin birinde Erkan Ü. kastedilerek “Bulduğumuz yerde kocana sıkarız” denildi.

HACZE GELENE DE ŞİKÂYET
Savcılık başvurusunda Kadir B., Erkan K.’nin yanı sıra G. Kuyumculuk yetkilisi olan ve soyadı belirlenemeyen Nedim isimli kişi M. Kuyumculuk’tan Yalçın ve Turgut isimli kişiler ile, şirkete yönelik haciz işlemi yapan Gökmen T.’nin isimleri yer aldı.

ESKİ ORTAĞA ‘DOLANDIRICILIK’ SUÇLAMASI
Öte yandan Dr. Melike B. ile ortağı Özlem Ü. ise, kendilerini dolandırdığı gerekçesi ile eski ortakları Kemal E., şirketin muhasebe işlerini yapan Mustafa A. ile tefeci olduğu öne sürülen Nedim A. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kuyumcukent, son 2 aydır ölüm tehditlerinin yaşandığı olayla çalkalanıyor.

6 MİLYON ALACAK İDDİASI
Bu arada, Y. E. isimli bir kuyumcunun da Erkan Ü., Özlem Ü., Melike B. ile bu kişilerin eski ortağı Kemal E. hakkında benzer şekilde suç duyurusunda bulunduğu anlaşıldı. Y. E. 6 milyon lira alacaklı olduğu iddiasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir